-

Nieobyty

Komentarze użytkownika

@Koniec Jamajki w Berlinie. Początek końca Angeli Merkel? (20 listopada 2017 21:02)

...W takich chwilach rzeczywiście widać, że kanclerz Niemiec w pewnych okolicznościach to nie jest jakaś ważna figura, ale jak to wytłumaczyć tutejszej "totalnej opozycji"...

Ależ po co .............

..

Po co babcię denerwować?

Koci-łapci, kici-kici, ole-olejanko,
zajmujemy razem z babcią urocze mieszkanko,
my mieszkamy na parterku, babcia w oficynce.
Drepce żądna informacji o całej rodzince.
Lecz choć u nas trwa od rana z sodomką gomorka,
babci o tym się nie mówi, by była w humorku.

Wujek Ziutek, ale smutek, choć kawał mężczyzny
świat pożegnał przy pomocy sznurka od bielizny.
- -- Co z Ziuteczkiem? -- głos babuni dźwięczy na przygórku.
- -- Jak mu idzie? -- Idzie, babciu, idzie jak po sznurku.
Lecz dokładniej informować babci nikt nie sp ...

Nieobyty
21 listopada 2017 22:11

@Koniec Jamajki w Berlinie. Początek końca Angeli Merkel? (20 listopada 2017 21:02)

Zameldowali się na razie amerykanie [patrolowce P8, sprzęt ratunkowy] coś jest z Chile i UK oraz  RPA. Tam już poza ciężki warunkami na morzu dużym obszarem jakim Armada de la Republika Argentina  wyznaczyła do poszukiwań jest wir informacyjny.

Wstępnie to chyba awarię akumulatorów zgłoszono 15 a publicznie podano 17,   okręt ma być wynurzony i podobno 2 lata temu miał awarię układu zasilania.

Czyli wiemy że nic nie wiemy i chyba się nie dowiemy. 

Pytanie jak długo siły  US będą prowadzić poszukiwania cóż wiekszosc sił lotniskowców  jest na dalekim wschodzie to i nie zaszkodzi kontrolować inny obszar.

Nieobyty
21 listopada 2017 21:48

@Koniec Jamajki w Berlinie. Początek końca Angeli Merkel? (20 listopada 2017 21:02)

Nie mogę zapomnieć twarzy kanclerz podczas wizyty w Białym Domu – utyrana kobiecina w wdzianku ze szmateksu. Jednak jej realna pozycję ukazuje film z rozmów jakie szefowie niemieckich koncernów prowadzili z nową administracją. Ta mowa ciał była bezbłędna – gdy niemieccy rozmówcy zachwali obecność swoich inwestycji - te jej wtrącenia był jak słowa wystraszonego młodszego subiekta gdy pryncypał zachwala swój towar [strach subiekta wobec niego dawał efekt odwrotny do uwiarygodnienia pryncypała].

Tym jest realna władza w Niemczech i nie jest nim urząd kanclerski. Jak zatem odczytać obecne fiasko rozmów o utworzeniu rządu.

Czy wobec zmian układu sił, makrela ma być kozłem ofiarnym za uchodźców by głębokie państwo się przeorganizowa ...

Nieobyty
21 listopada 2017 19:44

@Marsz Niepodległości, Quis ut Deus, oskarżenia zastępcze i rezolucja PE. (15 listopada 2017 17:06)

CZAS PODSUMOWANIA

[przyczynek do próby analizy]

Kto i co ugrał na marszu.

Berlin – jego celem jest obrona narracji historycznej o braku odpowiedzialności wobec RP za III Rzeszę, dalsza dezintegracja wszelkich ruchów tożsamości narodowej poza rdzenie niemieckim ziemiami.

Zadanie wykonane  narzucono narrację medialną i wsparto ją polityczną demonstracją w Brukseli.

Tutaj dobrze to podsumowuje Karoń – biurokraci z Brukseli to inteligentni ludzi  którzy dobrze wiedzą  jak istotne jest uderzenie w Polskie zaplecze tradycjonalizmu ruch narodowy oraz narodowe elementy KRK.  Tutaj ciekawie też Karoń mówi o planie Brukseli na ominiecie rządu i pozyskanie   samorządów [ czyli już rozumiemy kwik leśnych dz ...

Nieobyty
20 listopada 2017 20:39

@Marsz Niepodległości, Quis ut Deus, oskarżenia zastępcze i rezolucja PE. (15 listopada 2017 17:06)

Aktualności.

Gdy rozpisany jest scenariusz zatrudnieni statyści oraz media mają gotowy przekaz – gdy cała machina jest w ruchu – trudno modyfikować zaplanowane działania.

Prusacy oficerom sztabowym nakazuje się grać w karty gdy ruszy zaplanowana operacja by nieprzemyślane reakcje nie psuły celu operacji.  Dopiero gdy spłyną meldunki i wyklaruje się obraz wykonuję się korekty. Tutaj zawsze przypomina mi się operacja Cobra i słowa  chyba  Haussera po utracie  Avranches – Straciliśmy Francje.

Jeżeli finansjera robi kozła ofiarnego z geniusza Hollywood [ bo używał chętne panie i chyba pannę Rosati ] i utrąca gwiazdę filmową – dzieją się poważne sprawy. Tu w kraju czekamy na listę świadków do procesu dilera koki dla celebrytó ...

Nieobyty
15 listopada 2017 19:38

@Irena Sendler, Kościół, uczennice z Kansas, Bikont i dziewczyna Kasmana. (3 listopada 2017 21:12)

Nurtuje mnie od pewnego czasu gdzie znaleźć dobry opis transformacji demoludów po 89.

Przecież ten demontaż gospodarczy objął szereg krajów i to nie odległych, jak tam wyglądał pauperyzacja, przejmowanie majątków i wejścia obcych koncernów na rynek. Jakie postawy miała wobec tego była nomenklatura i służby. Dlaczego jest cisza w temacie Bułgarii, Rumuni, Słowacji itd.

Mamy Węgry i jak mówi Michalkiewicz sprzedano wszystko nawet wodę z Dunaju tylko bez prowizji rodzimych służb i te się odwinęły [lub może ktoś im w tym pomógł nie darmo wszak stoją tam bazy US Army ].

To jest podstawa do pogłębionej analizy przeszłości i szans w przyszłości.

Zafundowano nam nie komunizm bis – zafundowano nam kraj kolonialny

Nieobyty
5 listopada 2017 19:37

@Irena Sendler, Kościół, uczennice z Kansas, Bikont i dziewczyna Kasmana. (3 listopada 2017 21:12)

Ten wpis cos mi przypomniał:

Dlaczego elity kompradorskie nie mogą wychować na porządnych ludzi swoich latorośli.

Proszę zobaczyć obecna premier ma dzieci wykształcone w ramach prostych wzorców prowincji – lekarz, ksiądz [był premier ma córkę też lekarza ale już mąż Ukrainiec].

O co chodzi że córki idą w córy koryntu tfu aktorki jak Rosati, Buzek. Tuskuwna i Kwaśniewska znana z bywania. Wnuki Kuronia żyją z gotowania a i wnuczka Millera ma odchył artystyczny. Córka Bochniarz jak GW donosi pożegnał życie w korpo i zabawia się w życie eko.

Dzieci wielki nigdy nie maja łatwo ale dlaczego latorośle kompradorów nie wykazują chęci dorównania legendzie ojca – ot fucha w redakcji i nędzne obrywy jak Tusk/Bąk czy Komorowsk ...

Nieobyty
5 listopada 2017 19:35

@Irena Sendler, Kościół, uczennice z Kansas, Bikont i dziewczyna Kasmana. (3 listopada 2017 21:12)

Pani notki od pewnego czasu krążą wokół znaczenia rodzinnych tradycji. Kształtowanie człowiek wobec przekazu rodzinnego jest istotna częścią jego wychowania. Che Guevara, Smolarowie, czy Pani Bikont wynieśli ze swoich domów jedną tradycja a zwalczali ostro drugą. Rody oświeconych [ taka kolejna pochodnia w czasie po orfiryźmie i gnostykach ] uważają się za lepszych, wtajemniczonych i budują od nowa nowego człowieka. Mimo że w tej walce nie wygrywają to jednak są jak ta łyżka dziegciu w beczce miodu.

Rody staliniątek – chciały po 89 kształtować i kontrolować Polskie społeczeństwo. Teraz po latach stawiają sobie pytanie dlaczego tak łatwo można ich odsunąć. Mają przecież sukces jest twór „lemingi” całe kohorty tych którzy zadłużeni w frank ...

Nieobyty
5 listopada 2017 15:52

@Irena Sendler, Kościół, uczennice z Kansas, Bikont i dziewczyna Kasmana. (3 listopada 2017 21:12)

Ponieważ serial Allo Allo to przykład dobrej propagandy imperium, przypuszczma że jest sens w błazenadzie ruchu oporu.

Wodzirej manifestacji KOD [miał sprawę chyba za streczycielstwo] i jego twórczość czy karykaturalnie głupie zachowania manifestantek - miały swój sens i zadania. 

Dla mnie po części  to było jak przygotwanie członków sekty - ale wymuszona  korekta przez reżyserów oporu trochę wywróciła projekt KOD. 

Zaplecze propagandowe np. prace agencji PR daje zupełnie inny odbiór wizualny  prostestów w obronie sądów.

Braki kadrowe i  kordynacji akcji  RAZEM z bananowa rezydenturą mimo wsparacia wizualnego też nie odniosło skutku. 

Ale te ostatnie akcje mają już  inne ...

Nieobyty
4 listopada 2017 23:52

@Irena Sendler, Kościół, uczennice z Kansas, Bikont i dziewczyna Kasmana. (3 listopada 2017 21:12)

Drobne uwagi nie w temat notki

Zaciekawił mnie artykuł w Newsweek Cezarego Michalskiego - Jak martyrologia zabiła III RP,

Są tam ciekawe spojrzenia oraz zdania np. .. O zwycięstwie prawicowego populizmu przesądził powrót martyrologicznej tradycji, która przeciwstawiła piękno heroicznej śmierci polskich bohaterów godnemu pogardy zwykłemu życiu lemingów Tuska. ..

Oraz .. Aleksander Smolar sformułował tezę o ciążącym nad Polską fatum modernizacji imitacyjnej. Zwracał uwagę, że długotrwałe przerwanie polskiej tradycji państwowej, a także wyniszczenie cywilizacyjne kraju po półwieczu realnego socjalizmu powodują, że Polska musi przyjmować gotowe instytucje i prawa liberalnego Zachodu. Ze świadomością ceny, jaką peryferie zawsze płacą centrum za pr ...

Nieobyty
4 listopada 2017 22:15

@Manipulacja w historii. Bławatska i teozofia. Z dedykacją dla Pink Panther (8 października 2017 23:52)

...jakie duchowe skutki miało "otworzenie się na siły wyższe"... - ale  one są bardzo materialnie namacalne.

...czerwony terror w Rosji, bezwzględność III Rzeszy i anglosaskie miłosierdzie w ramach bombardowań min. ofiara z Nagasaki.

Takie empiryczne w gułagach  i katzetach  badania nad prawami  przyrody i drzemiącymi w człowieku mocami.

Nieobyty
10 października 2017 01:15

@Manipulacja w historii. Bławatska i teozofia. Z dedykacją dla Pink Panther (8 października 2017 23:52)

,,, coś się dzieje z rosyjskim prawosławiem ,,, - dla mnie to rykoszet upadku herezji Lutra. Imperium Romanowów w XIX wieku bazowało na tkance niemców bałtyckich a ich upadek podważał stabilność tronu. Hierarchia cerkwi był w pełni zależna od administracji carskiej. Próby odrodzenia religijnego był więc wychamowywane przez te czynniki sterujące a dodatkowe wspierano szereg cudacznych ludowych herezji [skopcy, chłyści]. W tą pustkę duchową jak w masło wchodzi min. teozofia, marksizm. Tutaj wspomnę że była też odwrotna droga i jest Bułgakow, Bierdiajew.

Tokarzewski - jest jeszcze w 1940 wystawiony gdy leganda Lwowa jest do niego wysłany celem tworzenia w sowietach konspiracji. Fakt jego panie były kurierkami które były przez braci niemieckich z innych ryt&o ...

Nieobyty
10 października 2017 01:04

@Manipulacja w historii. Bławatska i teozofia. Z dedykacją dla Pink Panther (8 października 2017 23:52)

W toku rozmów był temat czasu trwania herezji i ich dynamiki. Mamy widoczny upadek herezji protestanckiej w XIX wieku i szczególnie widoczną pustkę duchową warst wyższych i średnich. Próby reanimacji kacerstwa są nie udane bo luteranskie prusactwo daje tyły w kulturkampf a Londyn ma problem z anglokatolicyzmem, identyczny problem ma Rosja bo ku czemu zmierza Władimir Siergiejewicz Sołowjow.  Z drugiej strony jak żywa jest oferta katolicka  po I SW choćby Rerum novarum.

Ten wstęp pozwala inacze umiejscowić ofertę teozofii - gdy wysycha trujące źródło jakim jest kacerstwo trzeba zaoferowac inną truciznę w innym opakowaniu. 

Dlaczego teozofia jest tak propagowana bo ta promocja "duchowości wschodu" otoczka ezoterycznie itp. brawer ...

Nieobyty
9 października 2017 21:57

@Soros, Orban, Smolar, Ignatieff czyli uniwersytety, NGO i Ochrana. (5 października 2017 19:57)

Z bardzo prozaicznego poziomu widzenia – na dole czuć zmiany. Ta poprawa koniunktury materialnej daje efekt reorientacji społecznej . To na sieci ktoś trafnie zauważył doszło do obrotu o 180 stopni – kiedyś słowa stażystki z CNN o Polsce dawały poczucie wstydu z zapóźnienia a dziś słowa i pogróżki Timmermansa wzbudzają śmiech i pogardę.

Identyczny proces zachodzi wobec powagi przez lata lansowanych autorytetów i europejskich wartości.

Jeszcze niedawno w cugla wygrywano w Polsce wszystko, cudza technologia i pełna kontrola społeczeństwa a nawet było trochę zabawy jak opozycja niczym małpa w klatce skakała do melodii katarynki. Lata żarło i dlaczego nagle żreć przestało, kto wajchę przestawił już wiadomo.

Jaki jest znaczenie pokazu siły dotychcza ...

Nieobyty
5 października 2017 23:00

@Heribert Prantl i Der Spiegel czyli niemiecka prasa w brunatnych oparach. (16 września 2017 18:43)

Co do tych herezji to mam jeszcze inną perspektywę chodzi mi bardziej o jej dynamikę.

Większość herezji w obrębia chrześcijaństwa została jeszcze zidentyfikowana w I tysiącleciu.

Co ciekawe wczesne herezje wschodnich kościołów trwają po dzień dzisiejszy np. koptowie, nestorianie , asyryjczycy.

Tak samo jak na tych samych terenach geograficznych funkcjonują heretycy islamscy – alawici, druzowie, jezydzi, itd.

Wypaleniu czasowym i ideowemu podlegają herezje na terenach zachodnich które ścierają się z patriarchatem zachodu.

Mamy co prawda i u nas koegzystencje z schizmatykami ale te cerkwie są w sukcesji apostolskiej.

Wypalenia się arian [tych pierwszych] czy katarów był fizyczne dopiero potem nauki tych pierwszych reanimowano.

Inaczej jest ...

Nieobyty
21 września 2017 14:34

@Heribert Prantl i Der Spiegel czyli niemiecka prasa w brunatnych oparach. (16 września 2017 18:43)

Zgubne dla ludów języków niemieckich Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego jest stawianie na herezję oraz kulturowy bizantynizm.

Zatem nie doskonałość jest ich problemem ale doskonałość w herezji tylko że ta ma być reprezentatywna a historia uczy że herezja ma swój czas trwania i przydatności.

Nie przeczę istnienia pruskich elit i ich dominacji oni zaprojektowali i wyliczyli koszt wychowania prolii tzw. nowy niemców.

Albo jeszcze inaczej odpad historii jakim będzie parę pokoleń wliczono w koszt budowy IV Rzeszy.

Ba dla nich już przygotowano utylizację jako elementu toksycznego – czyli tak propagowana eutanazję.

Czemu się nie dziwię bo szerokie masy w szczególności w byłym NRD nie mają dużo krwi niemieckiej.

Nieobyty
21 września 2017 10:28

@Heribert Prantl i Der Spiegel czyli niemiecka prasa w brunatnych oparach. (16 września 2017 18:43)

Tutaj moja uwaga – wdrożona ma być ustawa dekoncentracyjna w mediach – i ja bym widział taki jeden zapis by na każdym niemieckim medium polskojęzycznym był czytelnie napisane duża czcionką większościowy kapitał niemiecki. Tyle na razie wystarczy.

Co do Ritterhausy – są uwagi że za AfD stoją pieniądze arystokracji i dlatego BND odpala śpiocha który mówi w końcówce kampanii o dumie z niemieckiego żołnierza. Wybory BND dopilnuje ale ziarno buntu już wydaje plon.

[Bardzo dobrze że tworzymy WOT - daj Boże by polski ochotnik razem z Sasami i Bawarami odbierał Drezno i Monachium z pruskich łap. Wtedy na barykadach i turecki wojownik będzie godnym towarzyszem broni.]

Część realnego kręgu władzy w Niemczech [ to głębokie państwo] widzi potrzebę ko ...

Nieobyty
21 września 2017 09:58

@Heribert Prantl i Der Spiegel czyli niemiecka prasa w brunatnych oparach. (16 września 2017 18:43)

Mamy do porównania dwa kraje Japonię i Niemcy obarczone II wojną światową.

Japonia jest przegrana mimo gospodarczej prosperity, cóż jej problem to bycie poligonem dla testowania technologi agresji informacyjnej [ w szerokim rosyjskim rozumieniu wojny informacyjnej] wobec kraju cywilizacji chińskiej [ odmiana lokalna japońska].

Niemcy – wypadaj o wiele lepiej kapitał [w tym ten zrabowany w krajach podbitych] dyslokowany w końcówce II wojny wraca w latach 50 i 60 i to jest główna przyczyna bumu gospodarczego.

Wieloletnie operacje agresji informacyjnej w promocji pozorów pokuty niemieckiej i nowej wizji histori [ a bazujące na kadrach abwery] to jest jednak arcydzieło. Wsparcie dla Izraela w jego wojnach daje zielone światło w odbudowie po ...

Nieobyty
21 września 2017 09:26

@Heribert Prantl i Der Spiegel czyli niemiecka prasa w brunatnych oparach. (16 września 2017 18:43)

Temat szeroki ale parę słów.

Fakt korzystania z aparatu i ludzi poprzedniej ekipy nie jest dla mnie nie czym zdrożnym o ile fachowcy spełniają oczekiwania. Tak USA jak i ZSRR bez niemieckich techników i inżynierów byli by daleko w lesie z technologiami rakietowymi. Zresztą Argentyna i Egipt czy nie korzystała z wkładu niemieckiej myśli i kadr. Pytanie podstawowe to jak wypada skuteczności ekipy propagandystów nazistowskich w modelowaniu społeczeństwa niemieckiego i opinii światowej po II wojnie. Tutaj też ocena jest bardzo wysoka.

Wojna informacyjna wydana reszcie świata przez niemieckich hitlerowców już w służbie RFN i to w obliczu dozoru Anglosasów – to przejaw wysokiego kunsztu. Przykład nasz krajowy sieć przejętych mediów ...

Nieobyty
20 września 2017 23:19

@100-lecie Fatimy : Portugalia między markizem de Pombal a premierem Salazarem. (11 września 2017 10:14)

Ad vocem Paragwaju

Kraj który opiera się na samowystarczalnej gospodarce ale i odnosi sukcesy jest przez siły zewnętrzne atakowany.

Nie ma znaczenia czy za tym rozwojem gospodarczym kraju stoi doktryna katolicka [redukcje jezuitów] czy doktryna masońska [państwo El Supremo]- niezależny sukces gospodarczy to wyrok śmierci.

Jak to się przekłada na Polskę nie ma znaczenia dla pewnych sił czy będzie ona katolicka czy liberalna musi być uległa.

Elity „tego kraju” - rozumiały tą zależności i dlatego wcielały doktrynę ks Sowy - „Daj Boże i z okruszków ze stołu się wyżywimy.”

Historia Ameryki Południowej jest bardzo pouczająca – to jest można powiedzieć 200 lat koszenie trawnika by trawa nie wybujała. Fakt że KRK jest tam dziś d ...

Nieobyty
12 września 2017 09:38

Strona 1 na 3.    Następna