-

Nieobyty

Komentarze użytkownika

@Horst Mahnke i Georg Wolff czyli oficerowie SS u Axela Springera. (26 listopada 2018 16:01)

Babsko już od pewnego czasu szalało po ministerstwach, napisało list bo na telefony ludzie nie reagowali. [ Nie wiemy jak dokazywali poprzednicy ale byli mniej bezczelni].  Była okazja to się ją wrzuciło do układanki.

Co do wojny Poroszenko się wyprzedaje - fabryki w rosji od lat są w funduszu bankierów R. Brakuje mu czasu bo transakcje dopnie w marcu a tu wybory i  nawet ukry mają go doś. Chcieli coś wywołać na Donbasie ale nawet w ichniejszej armii nie pójdą na rzeź pary tysięcy by Poroszenko drożej sprzedał parę fabryk.  Ot i wymyślili cyrk z dwoma kutrami i trochę dymu i bach stan wojeny.

Choć raz   PAD się zachował jak należy olał ustawkę w Kijowie. MON co prawda się zebrał ale większy problem bo ukry palą opony na przejściach granicznych po ...

Nieobyty
27 listopada 2018 00:14

@Horst Mahnke i Georg Wolff czyli oficerowie SS u Axela Springera. (26 listopada 2018 16:01)

Żadne nerwy - normalna licytacja.  Położył gen. Mattis ofertę na stole a stara pudernica Mosbacher przez głupotę/na zlecenie  pozwala sprawdzić czy Mattis blefuje czy ma karty do licytacji. I przypuszczam że to nie "nasi" a grają  a sufluje im ktoś inny.

Opcja jest prosta cofną lub schowają  pudernice - znaczy że  rozmowy są na serio. Chyba że tą komedię z pudernicą  ukartowali jako wspornik oferty,  ale wygląda  to raczej jak walka frakcji u jankesów nie te czas i nie ta siła by palić dyplomatę.

Nie cofną a to daje szereg wyjść np. do  w bateri patriot nie będzię nieskosztowego  SkyCeptor jak uzuplenienie  PAC-3 MSE . Niskokosztowy znaczy superhiper przepłacony. 

A z tym  przeciekiem medialnym t ...

Nieobyty
26 listopada 2018 23:31

@Horst Mahnke i Georg Wolff czyli oficerowie SS u Axela Springera. (26 listopada 2018 16:01)

Notka po pewnej chwili skojarzyła mi się z Sołżenicynem i jego myślą z Archipelagu Gułag. Szukał on podłoża masowych buntów w gułagach, dlaczego to nie frontowcy a Ukraińcy stali się prowodyrami buntów i co dostarczyło podłoża. [Tutaj chodziło o zaostrzenie wymiaru kar nie 10 czy 15 lat co dawało perspektywę je ukończenia ale nie 25 lat].

Utrata nadziej oraz gorycz przegranej to emocje które detonują. UE to jest pewien Gułag ideowy ale i ekonomiczny – była w nim pewna gradacja kar oraz straż obozowa oraz wewnętrzny bandytyzm urków. Można powiedzieć w III RP tą strażą obozową były media a komendanturą ośrodki naukowe nowej ideologi. Władza band urków to system sprawiedliwości.

Brak strachu wobec strażnika i ukazanie jak jest on bezsilny i s ...

Nieobyty
26 listopada 2018 22:22

@Orzeł Biały, żona Broniewskiego, NSZ i ostatni Żyd z Węgrowa czyli białe plamy. (24 listopada 2018 22:43)

Notka jest o postawach zdrajcy. Postawa zdrajcy czy zaprzańca, ma wymiar reakcji danego osobnika na dokonany wybór.

- Wyparcie – to jest postawa żony Broniewskiego. Ona chce tylko wygodnie przeżyć kolejne zakręty historii. Taka mała gapa która zawsze się załapie na sernik i herbatkę. Trzeba zauważy że tacy osobnicy znają swoje ograniczenia tzn. rozpiera ich ambicja ale i nie pchają się na pierwszą linię [wiedzą że pionierzy mają wysoką śmiertelność]. Nie dręczy ich sumienie i mają spokojne sny – zaprzaństwo przyszło im tak łatwo i tak naturalnie że dla nich to taka kolej rzeczy.

Praktycznie dobrze jest takich renegatów nie drażnić i obchodzić [bez okazywania nadmiernej niechęci] choć jest z nich jeden pożytek da się ich w potrzebie skorumpować, ni ...

Nieobyty
25 listopada 2018 11:53

@Ustawka PiS-HGW, czyli jak zajumać Marsz Niepodległości (17 listopada 2018 08:50)

Proszę się nie gniewać wszak mówimy o przeszły scenariuszach ewentulanościowych .

Przyjmuję jako założenie że USA ma co prawda interesy w Kraju nad Wisła oraz potrzebę by Askarysi byli bitni i samodzielni [ale do pewnego poziomu].

W tym znaczeni US Army nie zawsze będzie miała wystarczająco siły i czasu by wspomóc jednostki askrisów.

Na jednym poziomie City kontroluje Europę oraz Germanię.

Na niższym Germania wykazuje zwarcie w Kraju Wisły i Warty z grupa Generła Mattisa.

Była by to więc pewna próba sił - potrzebne było kryterium uliczne potem rozhuśtanie emocji ulicy, i było by paliwo na marsze koderastów a tych wspomógł by zaprawiony w walce ulicznej ukraiński striłeć. Dopiero w tak nagrzaną scenę wchodzi niemiecki operator w p ...

Nieobyty
21 listopada 2018 00:39

@Ustawka PiS-HGW, czyli jak zajumać Marsz Niepodległości (17 listopada 2018 08:50)

Może tak gwoli wyjaśnienia – wojna to nie tylko działania militarne i sam koniec czasami widać nawet lata po zakończeniu działań militarnych. W XVIII była tak słynna „wojną kartoflaną” – Kartoffelkrieg. Akcje militarne to w większości zajęcia magazynów strony przeciwnej a najczęściej kopców ziemniaków.

Przykładem jak zamieszki uliczne idą na konflikt militarny jest ostatni majdan. Ludzie Striełkowa byli i na Krymie i w pobliżu Majdanu a będąc w defensywie ostatecznie zajęli Słowiańsk.  W czasie Majdanu gdy tylko nowa ekipa instalowała – operatorzy Akademii wprost lądowali na lotnisku w Kijowie.

To był jeden ze scenariuszów – kryterium uliczne które eksploduje po mocnych ekscesach na marszu i akcji nagrań ...

Nieobyty
18 listopada 2018 18:17

@Droga do niepodległości - artystyczna promocja Polski 1880-1918 (17 listopada 2018 18:15)

Nam na prowincji pozostaje słuchać co jest w zasobach youtuba i wybrać jakiś regionalny festiwal z tych o korzeniach w PRL.

Nieobyty
18 listopada 2018 14:50

@Droga do niepodległości - artystyczna promocja Polski 1880-1918 (17 listopada 2018 18:15)

O ile promocja muzyki pop anglosaskie jest udana [no poza Disco Polo] o tyle nie wychodzi podmiana tradycji pieśni świątecznych.

Udało się w USA podmienić całą tradycję – szwargotem o śniegu, magi i dzwoneczkach to nad Wisłą to nie wyszło.

Gdy w listopadzie w markecie słyszymy te zawodzenie trochę już obojętnie je traktujemy. Choć jak jedna Pani na kasie mi rzekła 8 godzin w kółko tych samych melodii dobija człowieka.

Co do Wielkopolski i Poznania – to jest jedna z większych katastrof Polski obecnego przełomu wieku, Berlin wygrał kulturkampf i duszami Wielkopolan steruje V kolumna.

I to jest też bardzo prosty test dla niby propolskie obecnej ekipie – jeżeli realnie nie stara się odzyskać Wielkopolski dla idei Królestwa Polskiego – to św ...

Nieobyty
18 listopada 2018 14:27

@Ustawka PiS-HGW, czyli jak zajumać Marsz Niepodległości (17 listopada 2018 08:50)

HGW – ona ma osłonę bo za krótcy byli chłopcy by wstawić komisarze w Warszawie. Fuchę w PE załatwi jej Berlin i chłopcy dalej są za krótcy. Wróbelki ćwierkają tak jak im partyturę rozpiszą ci co zawsze.

Ile potrzeba operatorów by sparaliżować w Polsce jednostkę wojskową – 15 bo na większą 20. Tak jak na Ukrainie ile miał Striełkow ludzi garstkę. Jak ukryć operatorów z GSG 9 - najprościej w jednostce wysłanej na ćwiczenia.

Liechtenstein to jest bardzo poważne Państwo, a księcia Jana niech Pan Bóg chroni i mu błogosławi. Ostatni władcy katolicy w Europie.

W Hiszpanii Burboni to marionetki, Jan Karol oby go piekło pochłonęło za zdradę Franco. Koniec ich panowanie jest już bliski gdy tylko ciało Franco wyrzucą czerwoni z grobu. ...

Nieobyty
18 listopada 2018 00:30

@Droga do niepodległości - artystyczna promocja Polski 1880-1918 (17 listopada 2018 18:15)

No nie to jest taka atrakacja w czasie festiwalu - na teptaku  soliści  przebrani za Kiepurę i Martę wykonują z starego automobilu parę arii, i w jednymy dniu atrakcją  miała  być Bończyk [kogoś miała ogrywać i dwie pieśni zaśpiewać] litościwy dźwiękowiec  odciął prąd i z paru merów widąc było tylko ruch ust. 

Jan Kiepura - Maestro - był, jest i nim będzie.

I taki mały smaczek festiwalu  w cerkwi koncert rosyjskich  tenorów a na deptaku na koncercie galowym soliści Opertki Wiedeńskiej [niemiecki repertuar i Chińczyk ma  parę fraz po polsku] - przypadek nie sądzę. 

Valdi i jego harem - nie ładnie plotkować ale to twardy zawodnik - do ministerstwa jeździł kolejką bo nie ufał cichociemnym z BOR. To chyba w URM do dzi ...

Nieobyty
17 listopada 2018 23:39

@Droga do niepodległości - artystyczna promocja Polski 1880-1918 (17 listopada 2018 18:15)

Problemem jest braku zachowania [o dobrej jakości] zapisu śpiewu braci Reszke - nie mamy punktu odniesienia, ale i jest kolejna sprawa warunków miejsca gdzie słucha się śpiewu. Akustyka miejsca i ludzki głos daje nam inny odbiór. To dlatego w kościołach o dobrej akustyce i organach o dawnym stroju naturalnym [stroju paryskim 435 hz ] mamy inne odczucie dźwięku.

W przypadku Paderewskiego pozostały jeszcze po nim jego kompozycje, choćby słynny Menuet.

Historia jego powstania według anegdoty był następujący młody Ignacy grywał Mozarta prof. Chałbińskiemu i jego znajomemu Świętochowskiemu a znał trzy utwory mistrza więc sam skomponował nowy  a po premierowym wykonaniu wiekowi panowie z uznaniem zachwycili się nad dziełem mistrza Mozarta.

Dlaczego ten sukces scen ...

Nieobyty
17 listopada 2018 23:08

@Droga do niepodległości - artystyczna promocja Polski 1880-1918 (17 listopada 2018 18:15)

Problem z muzyka operowa i śpiewakami – jest jeden i to istotny łatwo odczuć jakość głosu i wchłaniam ten głos jako coś naturalnego.

Ostatnio na festiwalu Kiepury w Krynicy w ramach formy zabawowej występów na automobilu – spróbowała swoich sił Olga Bończyk - brakło prądu i tej pani nie było za to soliści i bez nagłośnienia bawili dalej publiczność.

Tym chyba jest obecna scena operowa w Polsce – przybytkiem gdzie brakuje prądu a jak już nieobeznany widz się skusi dostaje taką wizję reżyserską że no właśnie to nie jest tragikomediafarsa – nie jest to chałtura to jest efekt pracy małego Jasia młotkiem przy naprawie zegarka.

I tak drobna uwaga czasami wiem że trzeba już ustąpić co robi Małgorzata Walewska i nikogo tym nie krzywdzi.

Alicja ...

Nieobyty
17 listopada 2018 20:47

@Droga do niepodległości - artystyczna promocja Polski 1880-1918 (17 listopada 2018 18:15)

Ostatnio moje wpisy u Gospodyni bloga – trochę były zbyt natarczywe ale chyba nie chodzi ot by się we wszystkim zgadzać. Znając wyrozumiałość Gospodyni i jej takt pozwolę sobie zabierać dalej głos.

Podoba mi się koncepcja: I wojna była po to by duże i wieloetniczne europejskie Państwa rozpadły się na małe narodowe państewka. II wojna była po to by te małe państewka jako nie wydolne scalać w nowe imperia pod innym kierownictwem i to nie III Rzeszy. Mamy RWPG – UE a potem tylko UE.

W tym znaczeniu fakt dopuszczenie do międzynarodowej kariery polskich artystów od końca XIX to przygotowanie gruntu na tworzenie narodowych państw.

Można rzec wykreowano modę na naszych rodaków – a potem starano się pamięć o nich upchnąć do archiwum.

Dlaczego ci wiel ...

Nieobyty
17 listopada 2018 19:47

@Ustawka PiS-HGW, czyli jak zajumać Marsz Niepodległości (17 listopada 2018 08:50)

Czy  sprawy nie  są bardziej złożone. Zbyt wiele rzeczy jest dziwnych. Strzęście się Niemców gdy przyniosą dary. Każda wizyta kanclerz to duże problemy po jej odjeździe

1. Parę dni po wizycie kanclerz – po ostrym treningu ryży bryluje na komisji [tzn. tak to sprzedają media bo że nie wypadł źle to fakt] i co mamy dalej sobota przed 11-11 ryż bredzi o bolszewikach – niedziela w piątym rzędzie 2 godzin ryży stoi [zamiast być w Paryżu] by złożyć wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza [nie udało się w blasku kamer i bezpośredniej transmisji zrobić foci a to pech]. By nie kłopotać trenera personalnego do ryżego bo jest na skraju załamania - wygrywa ranking na coś tam coś tam.

2. 25% Policji choruje na psią grypę [były generał policji z Łodzi wysyła SMS do ...

Nieobyty
17 listopada 2018 18:36

@Agnieszka Romaszewska na komisarza Przemyśla! (5 listopada 2018 17:02)

Można tylko dodać  że jako widzowie płacimy za spektakl tylko że nie wolno nam odawać palta do szatni bo nie wydają z powrotem. 

I tak na marginesie czy jest gdzieś miejsce ucieczki taki azyl. 

Nieobyty
5 listopada 2018 20:59

@Jaroszyński, Rasputin i inni (5 listopada 2018 09:29)

To jest taka dziwna sprawa że notki autor bloga Szacownego Bosona - wymuszają pewną kwerendę tematu. 

I przez przypadek/regułę  trafiam na ciekawe dla mnie strony i materiały. Odkrycie efektów prac MCK jest dla mnie wartością dodaną dla tej notki.  

Pozdrawiam i życzę zdrowia tej jesieni.

Nieobyty
5 listopada 2018 20:34

@Jaroszyński, Rasputin i inni (5 listopada 2018 09:29)

"nieświadomie był wykorzystany w wiekszej grze" - może rozwinę tą myśl.

Jest pewna prawidłowość że ludzie którzy mieszają w szykach wielkim tego świata są potem spychani na boczny tor lub gdy przewiny ich są bardzo duże ku przestrodze dekapitalizowani.

Ich nieswidmość jest wieć pewnym brakiem wyczucią tego wyższego planu w którym nie biorą udziału lub się w imie honoru przeciwstawiają efektom planu  [np. Jaroszyński i jego wsparcia 15 mln rubli dla Kubania].

Nieobyty
5 listopada 2018 20:22

@Agnieszka Romaszewska na komisarza Przemyśla! (5 listopada 2018 17:02)

Tego roku wiosną na spotkaniu towarzyskim - jeden z działaczy obecnego obozu zapowiadał że wybory samorządowe nie pojdą. Problem według niego był przygotowane kandydatury - ludzie aktywni w terenie byli przez lokalne struktury przy aprobacie centrali wycinani. Coś na rzeczy są słowa prof. Nowaka że matka partia niech chciała wygrać wyborów. Na pytanie czy jej niepozwolno  czy też   niechciała - wybieram pierwszą opcje. Jakią są temu powody. 

Zwyciestwo ma być dane z cudzej ręki a nie wywalczone samodzielnie. Przewaga wygranego obozu ma być minimalna bo angażuje opiekuna drugie strony politycznej. Ci którzy stoją za kanclerz Merkel angażują się mocniej bo liczą na wygraną [stąd i wizyta gospodarcza i buta kamerdynera Tuska].        ...

Nieobyty
5 listopada 2018 19:38

@Jaroszyński, Rasputin i inni (5 listopada 2018 09:29)

Za przypomnienie postaci należy podziękować. 

Krótka kwerenda i jest szeroka  nota bigraficzna na portalu Polski Petersburg  

http://www.polskipetersburg.pl/hasla/jaroszynski-karol-lucjan-jan

Teraz trochę uwag. Szybka kariera finasinsty to są lata wojenne kiedy jak miał w charakterze podjął ryzyko i przniól sie do Pitra by uczestniczyć w dostwach wojennych.

Przypuszczam że nieświadomie był wykorzystany w wiekszej grze - i ten brak uznania  jego posiadania w resztkach majątku zagranicznego, udział w intrydze bankowej - to element  usuniecię/zdezawuoawnia  świadka. 

I jeszcz trochę tła z I wojny - kryzys amunicyjna armi carskiej i jej  zakup u sojuszników. Stąd mamy ten korpus rosyjski w Francji gdzie Car siłą ży ...

Nieobyty
5 listopada 2018 19:15

@Niewierne z natury (29 października 2018 14:02)

Parę lat temu naukowa badano potwierdzenie dlaczego chleb spada na stronę posmarowaną masłem.

Ale to jest ciekawe dlaczego skarpety siędeparują. III zasada termodynami mówi że entropia [miara nieuporządkowania ] układu rośnie. [ To dlatego posparzątany pokój po pewnym czasie trzeba znów postrzątać]

Pary skarpet się deparują bo entropia musi rosną. Teraz potrzeba tylko dobrać wspólczyniki korelacji. Dlaczego w praniu dwie poszewki się nie deparuja tak często jak skarpety. Wymiar jest pierwszym elementem do weryfikacji. Sposób mocowania do suszenie poszewki są na mocowane na dwóch spinaczach. I tak empirycznie możemy ustalić wzór na deparację.

Jakaż była by to wygoda że kupując skarpety bodany był by ich współczynik deparac ...

Nieobyty
29 października 2018 21:56

Strona 1 na 12.    Następna