-

Nieobyty

Komentarze użytkownika

@Heribert Prantl i Der Spiegel czyli niemiecka prasa w brunatnych oparach. (16 września 2017 18:43)

Co do tych herezji to mam jeszcze inną perspektywę chodzi mi bardziej o jej dynamikę.

Większość herezji w obrębia chrześcijaństwa została jeszcze zidentyfikowana w I tysiącleciu.

Co ciekawe wczesne herezje wschodnich kościołów trwają po dzień dzisiejszy np. koptowie, nestorianie , asyryjczycy.

Tak samo jak na tych samych terenach geograficznych funkcjonują heretycy islamscy – alawici, druzowie, jezydzi, itd.

Wypaleniu czasowym i ideowemu podlegają herezje na terenach zachodnich które ścierają się z patriarchatem zachodu.

Mamy co prawda i u nas koegzystencje z schizmatykami ale te cerkwie są w sukcesji apostolskiej.

Wypalenia się arian [tych pierwszych] czy katarów był fizyczne dopiero potem nauki tych pierwszych reanimowano.

Inaczej jest ...

Nieobyty
21 września 2017 14:34

@Heribert Prantl i Der Spiegel czyli niemiecka prasa w brunatnych oparach. (16 września 2017 18:43)

Zgubne dla ludów języków niemieckich Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego jest stawianie na herezję oraz kulturowy bizantynizm.

Zatem nie doskonałość jest ich problemem ale doskonałość w herezji tylko że ta ma być reprezentatywna a historia uczy że herezja ma swój czas trwania i przydatności.

Nie przeczę istnienia pruskich elit i ich dominacji oni zaprojektowali i wyliczyli koszt wychowania prolii tzw. nowy niemców.

Albo jeszcze inaczej odpad historii jakim będzie parę pokoleń wliczono w koszt budowy IV Rzeszy.

Ba dla nich już przygotowano utylizację jako elementu toksycznego – czyli tak propagowana eutanazję.

Czemu się nie dziwię bo szerokie masy w szczególności w byłym NRD nie mają dużo krwi niemieckiej.

Nieobyty
21 września 2017 10:28

@Heribert Prantl i Der Spiegel czyli niemiecka prasa w brunatnych oparach. (16 września 2017 18:43)

Tutaj moja uwaga – wdrożona ma być ustawa dekoncentracyjna w mediach – i ja bym widział taki jeden zapis by na każdym niemieckim medium polskojęzycznym był czytelnie napisane duża czcionką większościowy kapitał niemiecki. Tyle na razie wystarczy.

Co do Ritterhausy – są uwagi że za AfD stoją pieniądze arystokracji i dlatego BND odpala śpiocha który mówi w końcówce kampanii o dumie z niemieckiego żołnierza. Wybory BND dopilnuje ale ziarno buntu już wydaje plon.

[Bardzo dobrze że tworzymy WOT - daj Boże by polski ochotnik razem z Sasami i Bawarami odbierał Drezno i Monachium z pruskich łap. Wtedy na barykadach i turecki wojownik będzie godnym towarzyszem broni.]

Część realnego kręgu władzy w Niemczech [ to głębokie państwo] widzi potrzebę ko ...

Nieobyty
21 września 2017 09:58

@Heribert Prantl i Der Spiegel czyli niemiecka prasa w brunatnych oparach. (16 września 2017 18:43)

Mamy do porównania dwa kraje Japonię i Niemcy obarczone II wojną światową.

Japonia jest przegrana mimo gospodarczej prosperity, cóż jej problem to bycie poligonem dla testowania technologi agresji informacyjnej [ w szerokim rosyjskim rozumieniu wojny informacyjnej] wobec kraju cywilizacji chińskiej [ odmiana lokalna japońska].

Niemcy – wypadaj o wiele lepiej kapitał [w tym ten zrabowany w krajach podbitych] dyslokowany w końcówce II wojny wraca w latach 50 i 60 i to jest główna przyczyna bumu gospodarczego.

Wieloletnie operacje agresji informacyjnej w promocji pozorów pokuty niemieckiej i nowej wizji histori [ a bazujące na kadrach abwery] to jest jednak arcydzieło. Wsparcie dla Izraela w jego wojnach daje zielone światło w odbudowie po ...

Nieobyty
21 września 2017 09:26

@Heribert Prantl i Der Spiegel czyli niemiecka prasa w brunatnych oparach. (16 września 2017 18:43)

Temat szeroki ale parę słów.

Fakt korzystania z aparatu i ludzi poprzedniej ekipy nie jest dla mnie nie czym zdrożnym o ile fachowcy spełniają oczekiwania. Tak USA jak i ZSRR bez niemieckich techników i inżynierów byli by daleko w lesie z technologiami rakietowymi. Zresztą Argentyna i Egipt czy nie korzystała z wkładu niemieckiej myśli i kadr. Pytanie podstawowe to jak wypada skuteczności ekipy propagandystów nazistowskich w modelowaniu społeczeństwa niemieckiego i opinii światowej po II wojnie. Tutaj też ocena jest bardzo wysoka.

Wojna informacyjna wydana reszcie świata przez niemieckich hitlerowców już w służbie RFN i to w obliczu dozoru Anglosasów – to przejaw wysokiego kunsztu. Przykład nasz krajowy sieć przejętych mediów ...

Nieobyty
20 września 2017 23:19

@100-lecie Fatimy : Portugalia między markizem de Pombal a premierem Salazarem. (11 września 2017 10:14)

Ad vocem Paragwaju

Kraj który opiera się na samowystarczalnej gospodarce ale i odnosi sukcesy jest przez siły zewnętrzne atakowany.

Nie ma znaczenia czy za tym rozwojem gospodarczym kraju stoi doktryna katolicka [redukcje jezuitów] czy doktryna masońska [państwo El Supremo]- niezależny sukces gospodarczy to wyrok śmierci.

Jak to się przekłada na Polskę nie ma znaczenia dla pewnych sił czy będzie ona katolicka czy liberalna musi być uległa.

Elity „tego kraju” - rozumiały tą zależności i dlatego wcielały doktrynę ks Sowy - „Daj Boże i z okruszków ze stołu się wyżywimy.”

Historia Ameryki Południowej jest bardzo pouczająca – to jest można powiedzieć 200 lat koszenie trawnika by trawa nie wybujała. Fakt że KRK jest tam dziś d ...

Nieobyty
12 września 2017 09:38

@100-lecie Fatimy : Portugalia między markizem de Pombal a premierem Salazarem. (11 września 2017 10:14)

Parę słów.

Co było sukcesem Markiz de Pombal  w mojej opinii likwidacja redukcji w Paragwaju oraz  doprowadzenie do kasaty jezuitów.

Czym to skutkowało – przejęciem kontroli nad szkolnictwem czyli kontrolowaniem edukacji społeczeństwa oraz co najważniejsze dawało fundament pod likwidację wpływów Hiszpanii  w wicekrólestwie La Platy.

XVIII wiek to rozkwit kolonii w Brazylii i mimo niekorzystnego  Traktatu z Methuena – srebro brazylijskie zasila gospodarkę portugalską.

Markiz dokonał przechwycenia struktur sterowniczych i Maria I Franciszka Pobożna nie odrestaurowała znaczenia arystokracji którą już złamano. Można założyć że kontrolowana przez Londyn Lizbona miał zadatki na usamodzielnienie i w ramach „r ...

Nieobyty
11 września 2017 20:34

@Generał Franco, ks. Jan Šrámek i marszałek Śmigły Rydz czyli rok 1939 (6 września 2017 21:23)

Trochę na wyrost te dobre słowa o moich wpisach ale szanuje dobre intencje.

Jeszcze takie skojarzenie dlaczego Emil Hacha jest przedstawiany biografiach jako katolik jakie ma to znaczenie , ale  gdy mamy jeszcze ks. Tiso to jakby większość kolaborantów III Rzeszy to katolicy [bo Słowacy, Chorwaci czy rząd Vichy o Hiszpanii nie zapominając, czy ta  pomoc Watykanu po wojnie w emigracji].

Coś jest na rzeczy w tej czarnej propagandzie.

Nieobyty
8 września 2017 19:28

@Generał Franco, ks. Jan Šrámek i marszałek Śmigły Rydz czyli rok 1939 (6 września 2017 21:23)

Stefanik miał ponoć obstawiać za czechosłowakizmem a była to oficjalna doktryna państwowa.

Zginął za wcześnie by go osądzać a jego truchło było więcej warte niż żywy człowiek [jedyny zresztą Słowak generał przedwojenny to Rudolf Viest skoczył w czasie powstania a potem go zabili Niemcy]

Mord na Stefaniku wiązał bym nie tylko z ustawianiem mapy drogowej dla Czechosłowacji i wynikła z tego z potrzebą zhołdowania Słowaków ale i sytuacją taktyczną  na zrewoltowanych Węgrzech z ich próbą stałego powrotu na Górne Węgry. Czeska reakcja wojskowa na Słowacji była już zaplanowana i nie było potrzeby by jakiś Słowak patrzył na ręce.  

Francja kontrolowała w tamtym okresie Rumunie i to rumuńska armia wkroczyła do Budapesztu a potem działania Białej Gwardii. ...

Nieobyty
8 września 2017 18:55

@Generał Franco, ks. Jan Šrámek i marszałek Śmigły Rydz czyli rok 1939 (6 września 2017 21:23)

Kwestia Królestwa Hiszpanii – właśnie o to mi chodziło o ten grunt przygotowywany nie przez dziesięciolecia ale stulecia. O ciekawą formę przejmowania kanałów informacyjnych i elementów sterowniczych. Wszyscy znamy z pop kultury dzielnych piratów i zdobyczne galony a może dzielni byli Hiszpanie a nie piraci.

Co do problemu Franco z odnowieniem monarchii – to jest problem z wychowaniem katolickich pretendentów do tronu moralnym i pobożnym. Cóż czym jest dziś błękitna krew nie mam nic do osoby Princess Angela of Liechtenstein ale gdy tyle królestw czeka na powrót króla odpada zdawało by się godny kandydat.

Biskup Pieronek – jest właśnie takim mistrzem kompromisu który po latach nie zauważenie dl ...

Nieobyty
8 września 2017 09:40

@Generał Franco, ks. Jan Šrámek i marszałek Śmigły Rydz czyli rok 1939 (6 września 2017 21:23)

Pewne niezrozumienie – gen Franco popierają karliści którzy są już prawnukami tych którzy się opowiedzieli za sukcesją do tronu  Karola, infanta Hiszpanii, hrabiego Molina. Zatem III wojny karlistowskie czyli wojny domowe dały podglebie podziału Hiszpanii. Ci tradycjonaliści walczyli bez mała przez 100   lat zbrojnie i piórem z zwolennikami republikanizmu.  

To też osłabiało tron panujący który musiał tolerować republikanów jak wrogów swojego wroga. Ta tradycja wojen karlistowskich  i podziału społeczeństwa wpływała też na Franco.

I to jest mój główny zarzut że pomija się tak długotrwale przygotowanie  społeczeństwa  Hiszpanii w XIX wieku do piekła wojny domowej.

 

Co do ro ...

Nieobyty
7 września 2017 22:49

@Generał Franco, ks. Jan Šrámek i marszałek Śmigły Rydz czyli rok 1939 (6 września 2017 21:23)

Trzy uwagi

  1. Pewnym błędem jest pominięcie ruch karlistów który odegrał role w XIX  wieku oraz w czasie wojny domowej. Hiszpania to emanacja królestwa katolickiego jego pierwszy upadek to wyrodzenie się biologiczne panującej dynastii. Imperium w chwili triumfu miało zdegenerowany dom panujący a jego podpora czyli arystokracja nie dała rady w utrzymani chwały korony. Wojna o sukcesje hiszpańską dała zapaść. Gdy po wojnach napoleońskich próbowano odbudowy wyszedł problem legalność następcy i stąd mamy wojny karlistowskie. To jest też dziedzictwo pamięci  jakie wpłynęło na całe społeczeństwo jak i na Franco. Tutaj trzeba wspomnieć że Baskowie to ostoja ruch karlistowskiego i w czasie wojny ci z Navarry i Alavyi   zasili szeregi  &nb ...
Nieobyty
7 września 2017 20:13

@Barcelona, film i rewolucja czyli NKWD, Mercader, Orwell i Wasilewska. (22 sierpnia 2017 18:35)

Tak w skrutowo - owoc zła musi być zasiany by jego pędy się zakorzeniły.

Wojny napolońskie dały tylko pełne ujawnienie się całej grupy w społeczenstwie Hiszpani - afrancesados. Ci ludzie i ich zapelcze nie znikło a często mieli powiazania towarzyskie z tymi którzy akurat byli na żółdzie brytyjskim w czasie guerrilli. 

Cały XIX wiek to wojny karlistowski - w imię „Dios, Patria, Fueros, Rey”.  Mamy zatem rozłożoną na lat pracę podziału narodu.

I tu dygresja wejście Napoleona  dało efekt odłączenie się koloni w Ameryce Łacińskiej od metropoli - akt dobicia imperium hiszpanskiego. Ci co fundowali rewolty w koloniach fundowali też i gurelie.

Grabież resztek koloni tym razem wywołane przez amerykanskie koncerny prasowe to kolejny fundamen ...

Nieobyty
23 sierpnia 2017 09:54

@Ekologia czyli ks.prof. Guz, KUL, o. Rydzyk, Soros i Avaaz.org. (7 sierpnia 2017 22:05)

Depopulacja

Jednym elementów polityki depopulacyjnej jest promowania aborcji i dehumanizacja płodu.

W krajach demoludów nie tylko rządy ale i ośrodki zewnętrzne promowały tą forma kontroli urodzeń.

Dziś jest to dramat Słowian Wschodnich że ten mord przyszłości narodów nie można powstrzymać.

W III RP polityka depopulacyjna jest prowadzona w innej formie.

Aborcja dewastuje emocjonalnie kobietę i to że dziś w Polsce ten akt wrogi wobec Polskiego narodu jest ograniczony świadczy o zasobach etycznych.

Co do skali aborcji w czasach PRL – była ona bardzo duża i wymusiła przeciwdziałanie w postaci ruchów antyaborcyjnych.

Ja skutki tragedii kobiet i rodzin gdzie takie akty był w przeszłości w czasach PRL obserwuje do dziś.

Dogmaty

Wed ...

Nieobyty
11 sierpnia 2017 21:31

@Ekologia czyli ks.prof. Guz, KUL, o. Rydzyk, Soros i Avaaz.org. (7 sierpnia 2017 22:05)

Trafnie to ujął Krzysztof Karoń - nie ma granicznych dat na zmiany kultury w społeczeństwie.

W dobie PRL [przez większości czasu] całość społeczeństwa to była kultura chrześcijańska.

Nawet nomenklatura uznawała jej prymat.

To z upływem czasu gro przekazu kulturowego się załamywało – odejście starszych pokoleń.

III RP to w większości panuje jeszcze kultura komunistyczna i stąd w części jest ten opór na kulturę postmodernistyczną.

Oporem na nowe trendy kulturowe nie jest zakorzenienie w chrześcijaństwie a w obłym socjalizmie - inaczej mówiąc zrzut szlamu do błota nie daje wizualnie efektu jak do czystej wody a ci co robią zrzut opłacani są za wizualny efekt

Problem KUL to małe pokłosie tego zjawiska w swej masie tak personel jak klienci edukacyjni KU ...

Nieobyty
11 sierpnia 2017 16:47

@Ekologia czyli ks.prof. Guz, KUL, o. Rydzyk, Soros i Avaaz.org. (7 sierpnia 2017 22:05)

Drobne uzupełnienie

Właśnie na stronie wpolityce pojawił się tekst:

https://wpolityce.pl/polityka/352193-ujawniamy-kolejny-front-walki-z-rzadem-do-akcji-wkracza-kultura-niepodlegla-a-na-sztandarach-min-saramonowicz-cielecka-ostaszewska-i-poniedzialek

 

Mamy nowy ruch „Kultura Niepodległa” 

i ten wspaniały manifest - jak pieknie brzmi to zdanie

Kultura jak demokracja jest przestrzenia dialogu w duchu poszanowania wolności i różnorodności. A w chwili gdy demokracja jest zagrożona staje się depozytariuszem niesionych przez nią wartości. 

No cóż  jest tam parę innych pieknych-piekielnych  zdań ale w skrucie: 

Hucpa "Klątwa" jest kulturą ale opór wobec bluźnierstwa jest aktem braku kultury.

W ...

Nieobyty
7 sierpnia 2017 22:55

@Veta Prezydenta Dudy, Zofia Romaszewska, Adam Strzembosz i cień PKWN. (26 lipca 2017 22:46)

Przepraszam za wtręt o przystanku.

Sam Owsik podaje - policja niemiecka i służby medyczne jak co roku będą i tym razem. 

Prusactwo nie reaguje na mundur Polskiego Policjanta a przed swoim staje na baczności

Obecnie zrezgnowała ze  współpracy Państwowa Straż Pożarna - sama zabezpiecza teren bez niemców z ichniejszej OC oraz straży pożarnej oraz krajowych jednostek OSP.

Wydaj się to logiczne skoro jest to impreza o podwyższonym zagrożeniu - należy użyć z uwagia na bezpieczeństwo jednostek państwowych a nie ochotniczych. 

Ponieważ Nimecy oferowali chyba pakiet straży pożarnej i ich OC z uwagi na zagrożenia  j/w  podziekowano za wole współpracy.

A ponieważ Owsik po raz drugi musi wydać realne fundusze na zabezpieczenia [ przez ...

Nieobyty
28 lipca 2017 16:20

@Veta Prezydenta Dudy, Zofia Romaszewska, Adam Strzembosz i cień PKWN. (26 lipca 2017 22:46)

Bez owijania - pruskie pachołki mają befehl i nie ma odwrotu.

Tutaj obserwatorom pozstaje tylko podziwiać dobrą reżyserię wydarzeń i dziękować Opatrzności za pruski limit czasu w planowaniu strategicznym. 

Sami sobie prusacy wyselekcjonowali i wychodowali przyszłych liderów wśród pachołków oraz przyjeli taki a nie inny tryb wychowu ludności tubylczej.

Trafił sie jeden brylant w postaci ryżego niemca z Kaszub ale reszta grubo poniżej normy. 

Nie bez przyczyn tryby maszyny w ostatnich ulicznych protestach były oparte na ukraińskich najemnikach. To gwarantowało  bezwględność nawet w wypadku walk ulicznych. 

Ja zwracam uwagę na to co ujeli inni blogerzy w komentarzach do formy ogłaszania Veta: 

... Nie chciał podpisywać - ...

Nieobyty
28 lipca 2017 09:17

@Veta Prezydenta Dudy, Zofia Romaszewska, Adam Strzembosz i cień PKWN. (26 lipca 2017 22:46)

Auditur et altera pars - Niech będzie wysłuchana i druga strona

Ciekawie wygląda obecnie budowanie znaczenia Romaszewskiej z drugie strony

Polityka daje taki hagiograficzny tekst – http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1535271,3,saga-rodu-romaszewskich.read

Łącze ten artykuł z innym tekstem który popełnił Wojciech Fusek.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1714000,1,nie-konczmy-protestow-zacznijmy-rozmawiac-a-lider-sie-znajdzie.read

Wniosek jest prosty – kryterium uliczne to casting na nowego lidera oraz nowej ekipy do funduszy zagranicznych.

Autor ten daje jeszcze uzupełnienie w Newsweeku

http://www.newsweek.pl/opinie/polska-polityka-to-mecz-wielu-graczy-ale-dzis-liczy-sie-tylko-dwoch,artykuly,413752,1.html?src=HP_Stream

P ...

Nieobyty
27 lipca 2017 19:34

@Niemcy ganią Kaczyńskiego i pana Xi czyli „misje Europy na Wschodzie”. (15 lipca 2017 21:03)

II Sobór watykański nie był doktrynalny ale pastoralny i znamienne są słowa papieża Benedykta XVI z 2009 – gdzie zwraca uwagę na konieczność powrotu do - nieprzerwanej Tradycji kościelnej oraz umożliwienia księżom, a zwłaszcza ich młodemu pokoleniu, właściwego odczytywania tekstów powszechnego Soboru Watykańskiego II i interpretowania ich zgodnie z bogatym bagażem doktrynalnym Kościoła.

Zakres i forma zmian które nastąpiły po soborze w KRK na przykładzie stanu obecnego kościoła w Polsce czy Holandii lub Niemiec wskazują jak wielką wagę ma formacja duchowieństwa oraz charyzma i mądrość jego lokalnych przywódców.

Nam opatrzność dała kardynał Wyszyńskiego i Wojtyłę których przyjęliśmy a Niemcom kardynał Ratzingera którego w swe ...

Nieobyty
16 lipca 2017 11:34

Strona 1 na 2.    Następna