-

Nieobyty

Komentarze użytkownika

@Boże błogosław fundację Rudermanów! (22 lutego 2018 21:35)

Gdzie Pani Fortuna dała nam trochę forów.

Dekompozycja krajowej sceny politycznej sprzyja rozproszonemu oporowi. Opozycja totalna jest w takie zapaści że jedyny jej pomysł to wsparcie ataku zewnętrznego. Lepszy scenariusz obiera PSL/Kukiz bo będąc na dnie poparcia wybiera konfrontacje i obronę

Zaplecze polityczne obozu rządowego jest w trakcie walk frakcyjnych i władza wymyka się centrali z Nowogrodzkiej. Coraz bardziej centrum sterownicze odkleja się od zaplecza, a pohukiwania oraz niezrozumiałe ruchy naczelnika [ustawa o zakazie hodowli norek, wycinanie swoich ludzi] przyspieszają erozję.

Jeżeli Morawiecki dobrze czyta sytuację to wie że stawiając opór wobec ataku eskimosów – gra dla siebie i dla kraj i buduje swoje zaplecze.

Co ciekawe dostaje ...

Nieobyty
23 lutego 2018 22:25

@Boże błogosław fundację Rudermanów! (22 lutego 2018 21:35)

1. Każda kampania wojenna ma swoje słabe punkty – pytanie podstawowe czy widzi je strona przeciwna lub strona czasowo neutralna.

„Przeliczenie” - to jest błąd niedoszacowania w analizie ryzyka operacji.

Czasami błąd taktyczny eskaluje do błędu strategicznego.

Zimowa kampania 2018 eskimosów na Lechistan – z góry jest mocno przeszacowana i w porównaniu z Letnią kampania 2014 na Ruś Kijowską już stwarza problemy.

2. Do czego służą pętaki do robienia rajwachu czyli zamieszania – już nie młody Wildstein to jedno z dzieci we mgle [a jego reakcja jest w góry wkalkulowana jako a. nie istotna, b. wspomagająca.

3. Nowogrodzka – to jest ośrodek już od pewnego czasu zdezaktywowany jak element koordynujący część rze ...

Nieobyty
23 lutego 2018 15:21

@Boże błogosław fundację Rudermanów! (22 lutego 2018 21:35)

Trochę notki nie rozumiem.

Mamy bardzo dobrze rozwijany harmonogram ataku i czemu akurat jedno z posunięć strony przeciwnej ma być dla nas czymś niezwykłym.

Co się ostatnio wydarzyło – prowokacja dziennikarska osoby z otoczenia służb, kolejna akcja organizacji wewnętrznych na ośrodek rządowy [czyli list otwarty] a potem bardzo ostry przekaz reklamowy.

Jeżeli ludzie z fundacji od lat współpracujej z ośrodkami rządowymi w Palestynie i są szacowani na 46 miejscu najbardziej wpływowych eskimosów globu – to przepraszam jakim niby to cudem mają teraz wychodzić przed szereg.

To tylko dla lokalnych bogobojnych parafian – film niby usunięto pod wpływem innych eskimoskich grup [ pirackich kopi jakoś nikt nie usuwa a i bilbordy na głównych u ...

Nieobyty
23 lutego 2018 10:33

@Niepokorni Cywińscy, ks. Radziwiłł, KL Auschwitz oraz Polacy i dotacje. (18 lutego 2018 03:04)

Drobne uwagi.

Koszty wojny ma zawsze pokrywać strona przeciwna.

Najskuteczniejsza demoralizacja zaplecza przeciwnika ma odbywać się jego własnymi rękami.

Szara pajęczyna – [powiązania personalne i kapitałowe] – która odpowiada za jawną dekonstrukcje zaplecza jest łatwa do identyfikacji, a gdy jest w debacie społecznej nieprzedstawiana - świadczy to o tym że jedna z stron wojny jest krajem „upadłym”.

Drobne rozwinięcie -

1. Jest to stwierdzenie trywialne -ale oddaje istotę rzeczy. Wydana Polsce długoletnia wojna informacyjna ma być finalnie konsumowana w postaci drenażu finansowego i przyjęcie innego typu „nachodźców”.

Cóż na wojnie jak na wojnie – konieczność przyspieszenia planowanych zdarzeń w ...

Nieobyty
18 lutego 2018 13:32

@Kneset, Tora, Ojciec Dyrektor, Fox News i sierżant Daniels czyli siła opowieści. (10 lutego 2018 18:32)

Przecież to część planu ośmieszania przeciwnika.

Kto jeszcze nie dawno był twarzą Izraela - Szewach Weiss. Polityk który przegrał duże starcia polityczne w swoim kraju ale był znaczną personą.

Kto nam teraz jako dyżurny żyd obściskuje salony prawicy – jakiś były sierżant czyli ichniejszy Misiewicz.

Nie można wykluczyć że gdy decydenci z Departamentu Stanu będą prowadzić rozmowy z strategiczny sojusznikiem o sytuacji w Warszawie, ci wyciągną zdjęcia sierżanta i powiedzą krótka:

Podesłaliśmy im takie nic jak sierżant sztabowy i jak oni go tak obskakiwali czy to jest poważny partner do negocjacji.

Nieobyty
11 lutego 2018 00:30

@Kneset, Tora, Ojciec Dyrektor, Fox News i sierżant Daniels czyli siła opowieści. (10 lutego 2018 18:32)

To nie jest opcja pierwsza,

1. Jonny ma cholernie mocne umocowanie, a nasi leżą przed nim plackiem, bo ma na nich trzymania.

Tylko musimy wyjść z założenie że – prawdziwa władza i siła nie ujawnia się, pozostaje w cieniu.

Jeżeli ktoś ma realnie duże wpływy to nie ogłasza tego wszędzie. Przykładowo Pan Vogleman jako rezydent realnych sił jest w stanie dograć wizytę Giulianiego parę dni przed puczem stronnictwa pruskiego i co ciekawe jest znany w terenie przezwszystkich od lat. To że Lejba się trochę popisuje – a to już kwestie tego że od nadmiaru ukrytych wpływów trochę mu się nudzi.

Kiedyś bracia Smolarowie kreowali rzeczywistość i nie pchali się z tym na afisz, dziś walczą o fundusze więc stają na pierwszej linii boju.

Kariera sierżanta w III RP to je ...

Nieobyty
10 lutego 2018 23:55

@Kneset, Tora, Ojciec Dyrektor, Fox News i sierżant Daniels czyli siła opowieści. (10 lutego 2018 18:32)

Wszystko to tylko nędzni awanturnicy jakich historia zna bardzo wielu. Na salonach kiedyś i dziś pełno był i jest takich sezonowych gwiazdek, ot zwykli hochsztaplerzy jeden sztukę odstawia a drugi obcina sakiewki.

Tylko że kiedyś politycy to jednak byli przygotowani, choćby czas Kongresu Wiedeńskiego. Te same panie przetaczały się przez łoża cara, królów , książąt i jednak wiedzieli oni co znaczy majestat i racja stanu.

Dziś nad Wisłą sieje grozą - dostają sierpowym między oczy i jeszcze mają problem czy gardę można postawić czy pozwalać się oklepywać dalej.

Nieobyty
10 lutego 2018 23:23

@Kneset, Tora, Ojciec Dyrektor, Fox News i sierżant Daniels czyli siła opowieści. (10 lutego 2018 18:32)

Jako zwolennik Brzytwy Ockhama – nie opiszę tła które dobrze oddaje jeden z blogerów.

https://www.salon24.pl/u/ambroz88-salon24-pl/843173,czy-ktos-by-w-to-uwierzyl-w-pazdzierniku-2015-kiedy-pis-wygrywal-wybory,2

Istotne jest zdanie: „Koszty naszej kapitulacji przed dyktatem  w  dłuższym okresie mogą być dużo wyższe niż te kilkadziesiąt miliardów dolarów.  Najważniejszy pozytyw obecnej sytuacji jest taki, że nasze "elity polityczne" chyba przestają żyć mitami i zaczynają rozumieć na czym polega realpolitik. ..”

Przyjmuje jednak inne założenie. Nam się obecnie dopiero generują w ogniu walki elity bo nie można nazwać elitami grupy kolesiów którym drobny sierżant ubiera kipy. Jako że jesteśmy licz ...

Nieobyty
10 lutego 2018 23:06

@Kneset, Tora, Ojciec Dyrektor, Fox News i sierżant Daniels czyli siła opowieści. (10 lutego 2018 18:32)

Z Potopu – Sienkiewicza lubię jeden opowieść:

Gdy książę Bogusław w takie wpadł amory względem panny Bilewiczówny a panna mu się opierała jego przyjaciel miał taką:

.. Ożeń się z nią książę – mam tu wśród dragonów jednego co go ze stanu duchownego wyrzucili on ci ślubu udzieli - zszyję się cię niczym wierzch z podszewką. A że partacz kiepski i bez cechu więc i rozpruć będzie łatwo."

Jak jest rola Sierżanta sztabowego – to jest rola partacza. Typowy przykład przedwojennego zajęcia żydowskiego drobnego biznesmena on się kręci koło interesu.

Coś co dziś opisano w filmie - Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer, czyli Wzloty i Upadki Normana. Na film szkodą co prawda czasu ale idea człowieka który się krę ...

Nieobyty
10 lutego 2018 20:06

@Spadły maski – i wypadły kneble (6 lutego 2018 21:59)

To jest właśnie największa tragedia brak elit propaństwowych oraz eliminacja możliwości zaistnienia siły politycznej która dbała by o dobro narodu.

Odpuszczenie kontroli na NJS w zamian za procent dla swoich. Jak miał by finał tego skoku życia gwarantujący zabezpieczenie bo stronnictwo pruskie miało czytelne opcje – ścisły krąg poziom europejski reszta wiernych kadra kierownicza montowni. Co było szczytem marzeń towarzystwa TKM – wyższa kadra kierownicza montowni i aparatu administracji.

Ostatnie wypadki wskazują że druga strona wprowadza korektę –nowe warunki mają być gorsze niż oferowano stronnictwu pruskiemu. Co robi towarzystwo z TKM - jedyny jego problem to jak katastrofę przedstawić jako sukces.

Złowieszcza są słowa dr Kurek to Państwo Polskie ...

Nieobyty
8 lutego 2018 18:37

@Spadły maski – i wypadły kneble (6 lutego 2018 21:59)

Trudno o polemikę, ufam że nie została nam tylko modlitwa

1. Żydzi chcą powtórki z czasów RON ich interesuje percepcja w handlu na Nowym Jedwabnym Szlakiem. Dlatego mamy zatkanie trasy przez Syrię i Ukrainę – a teraz gdy Pekin kontroluje Mińsk – oni wchodzą w Polskę.

Gdy dołożymy koniec projektu Izraela w otoczeniu arabskim - potwierdzają się słowa Brauna to jest wojna na śmieci i życie.

Dziś na razie jest preludium – pierwszy efekt media USA sugerują przeniesienie wojsk z Niemiec do Polski. Na co komu nad Wisłą więcej żołnierzy US Army niż w linij jest żołnierzy WP.

2. To się w części już potwierdza ale jest dobry tester kto gdzie gra – Jedwabne i ekshumacja. Nie tylko my się odsłaniamy ale i przeciwnik.

Dość gorące jest miejsce czo ...

Nieobyty
8 lutego 2018 15:20

@Spadły maski – i wypadły kneble (6 lutego 2018 21:59)

Kolejne prowokacje są gotowe [materiały przygotowane, rozpisane scenariusze, rozliczeni statyści] i czekają na przewidziany czas.

Obecna akcja Ambasador to jak pierwszy szturm – rozpoznano bojem pozycje drugiej strony.

Czy Ryży coś zignorował – wychodzę z innego założenie – struktura go prowadząca użyła odpowiednich technik zapewniających jego ekipie kontrole społeczną. Od pewnego momentu jego ekipa jest odcięta od źródeł informacji i technologi ochronnych. Tutaj dygresja – likwidacja stajni panienek Fibaka poprzedził akcje kelnerów u Sowy.

Można postawić hipotezę – że pozwolono na skuteczność marketingu partyzanckiego wymierzonego w ekipę Ryżego.

W innym ujęciu - technologie militarne oddziaływania na społeczeństwo są najpierw o ...

Nieobyty
8 lutego 2018 01:48

@Spadły maski – i wypadły kneble (6 lutego 2018 21:59)

Coś już się rozjaśnia.

Projekt zakładał – wypadły kneble i rozległ się krzyk pełen nienawiści. A za ten krzyk nikt by nas nie bronił.

Misterna gra się nie udała – bo mimo oburzenia reakcją nie był krzyk ale spokojny oddolny protest w sieci.

Właśnie mamy szereg akcji wyciszających – bo projektanci akcji Ambasador przyjęli poprawne założenia. Granie na emocjach tu nad Wisłą jest bardzo proste – tak było po śmierci papieża i po Smoleńsku a nawet była profilaktyka na wzbudzenie agresji czyli dymisja Premier Szydło.

Obecnie media GP chcą koordynować ruch w sieci, niejaki prymas polak bredzi o potrzebie dialogu, sierżant prowadzący kontruje głos o ekshumacji w Jedwabnym a Schetyna idzie po wskazówki do ambasadora USA. [fakt sam szef Departamentu Sta ...

Nieobyty
7 lutego 2018 18:48

@Komisja Kongresu USA, ustawa IPN, Żabotyński i łodzie podwodne Kruppa. (3 lutego 2018 21:30)

Jak to przed wojną mawiano - "Honor u Żyda jest w kieszeni".  Da Bóg ani się im kieszeni nie napełni ani sławy nie zyskają. 

No to czekamy - już nie długo i wiele się wyjaśni.

Nieobyty
5 lutego 2018 22:54

@Komisja Kongresu USA, ustawa IPN, Żabotyński i łodzie podwodne Kruppa. (3 lutego 2018 21:30)

USA jest w stanie wojny domowej, a rola prezydenta to jest pytanie.

Gen Mattis już upominał Trumpa by oddalił swego zięcia bo ten parę razy pokrzyżował plany Departamentu Stanu na Bliskim Wschodzie.

Zresztą tam same służby się potykają między sobą – przypadek Kurdów jedni ich zbroją a drudzy oddają kanton Afrin.

Wobec kurczących się zasobów – udała się chwilowa wizyta komiwojażera w Warszawie – opchnięto drogi gaz i broń ale bez inwestycji. Cóż pomysł by dodatkowo przenieść koszty utrzymanie Izraela [ ustaw 447] jest nie do udźwignięcia. Wszystko wyjaśni reakcja po podpisaniu ustawy i to jest problem Waszyngtonu. Trzeba będzie zająć stanowisko – hasło Międzymorze idzie do realizacji czy nie. Berlin chce poszerzenia UE o resztę Bałka ...

Nieobyty
5 lutego 2018 22:49

@Co się porobiło w tym Izraelu? (5 lutego 2018 14:36)

Nawet jeżeli agentura JKM – dokonała prowokacji z ustawą to przecież otwarte wypowiedzenie wojny przez Bibiego było oparte na jakiś analizach.

Co do protestantyzmu – nie stanowi on zagrożenie dla żydów gdyż jako herezja jest bytem nietrwałym o czasowej przydatności a tylko opieka państw wydłużyła konanie tej herezji – ciekawy jest element próby judeizacji prawosławia w księstwie Moskiewskim co dało  tą  długą wrogość, aczkolwiek wahabizm im się udał.

Jeszcze w latach 90 roszczenia były na 65 mld – dziś to już jest kwota 1 biliona. Nie jest to problem że chcą partycypować w NJS ale mając doświadczenie z własnym Państwem mają dla nas ofertę – Nowa Strefa Gazy dla Nowych Palestyńczyków.

Przecież dla świętego spokoju moż ...

Nieobyty
5 lutego 2018 22:21

@Komisja Kongresu USA, ustawa IPN, Żabotyński i łodzie podwodne Kruppa. (3 lutego 2018 21:30)

Już nie długo wiele się wyjaśni – podpisanie ustawy da kolejny akt.

Nie mniej już widać jak wiele się zmieniło. Poprawa bytu ekonomicznego, zderzenie namacalne z zachodem [emigracja, wyjazdy] dało odwrotny efekt niż obiecywał sobie Hartman i Palikot.

Europeizacja społeczeństwa nie udałą się. Mit zachodu upadł na naszych oczach – tak oferta kulturowa jak i religijnego modernizmu. Cóż to było błędne założenie że utrzymywano społeczeństwo na niski statusie ekonomicznym [fundusze był rozkradane] i nie zapewniona tego co w Hiszpanii lub Grecji najpierw ekonomiczną prosperitę [państwo opiekuńcze] a potem jej obcinanie. Efekt późnego wejścia w UE  wywoływał grabież a nie wzrost zasobności.

Tym tłumaczę to że nacisk Brukseli były nie efektywny a polityka ...

Nieobyty
5 lutego 2018 21:14

@Komisja Kongresu USA, ustawa IPN, Żabotyński i łodzie podwodne Kruppa. (3 lutego 2018 21:30)

Pan Bóg pisze prosto na krzywej pięciolinii.

Projekt Hucpa Ambasador – ma chyba dziś zupełnie inne znaczenie.

Tygodniowy kurs realnej historii stosunków polsko-żydowskich – zaczyna uwierać.

Mimo stonowanej reakcji rządu to jednak coraz głośniej o roli Judendratów, Trzynastki itd. - coś o czym nie wypadało się wypowiadać  publicznie jest normalne.

Tutaj ciekawa jest percepcja słów posła Jakubiaka „ile Polaków uratowali Żydzi po 17 września” czy przypomina wystąpienia  dr Kurek itd. i itp.

Udało się że to poszło na żywioł ale nie przekroczone są granice i to boli. Bo popatrzmy Newsweek, Polityka zaczyna taniec z antysemityzmem ale dotarło do mas ile jest antypolonizmu.

Nawet obecna ekipa nie ma ruchu n ...

Nieobyty
5 lutego 2018 19:37

@Co się porobiło w tym Izraelu? (5 lutego 2018 14:36)

Jedno pytanie mnie nurtuje – Dlaczego ?

Izrael ma bardzo dobrze rozbudowane służby w III RP i pełen przegląd sytuacji. Sam fakt informowania że nad Wisłą budowa są struktury bojówek do ochrony żydowskiej społeczności przed ewentualną przyszłą napaścią muzułmanów – wskazuje że bardzo wiele wariantów jest rozpatrywane.

Dlaczego zatem doszło do tej hucpy z ambasador i to na polecenie rządu?

Czy sytuacja nie wymknęła się spod kontroli?

Mamy różne próby tłumaczenia od ideowych – atak w podstawy religii holocaustu i zaprzeczenie doktryny Izraela, po finansowe – USA ceduje na Europę Środkowa koszt utrzymania Izrael [np. zwrot mienia + procenty za 70 lat użytkowania] po rozgrywki taktyczno-operacyjne gdzie atak na RP jak el ...

Nieobyty
5 lutego 2018 18:58

@Izrael i sprawa polska (29 stycznia 2018 17:18)

Żeby to był takie proste:

Rząd Izraela z rozmysłem i pełna siłą uderza akcją medialną w Polski Naród oraz jego władze.

Z uwagi na niepewny kontrakt z Homarem – czołga się 40 mln naród – żart.

Podzielam uwagi jednego z komentatorów – w ciągu 2 lat może popełniono błędy w polityce zagranicznej ale tego nie ma wobec Telawiwu. Gdyby był jakieś sugestie i uwaga wszak ustawa była cały czas prezentowana ambasadzie Izraela i bardzo dobrze jej procedowanie było znane.Dyplomaci mówią jedno tak ostre atomowe uderzenie – nie jest przypadkowe a wykonane z pełną premedytacją.

Mamy szereg ukłonów np. 100 mln na remont cmentarza za 10 mln zrobiło by się cały na nowo. Nie zapominajmy gdyby nie decyzja PBS w ostatniej chwili o zmiani ...

Nieobyty
29 stycznia 2018 18:09

Strona 1 na 6.    Następna