-

Nieobyty

Komentarze użytkownika

@Dwie katastrofy jednego dnia (12 października 2018 18:11)

Nie wiem gdzie jest ten powód do radości z sytuacji w cerkwi prawosławnej.

Historia zmian odgórnych proponowanych przez hierarchię dawał zawsze powód do rozłamu i oporu w krajach zamieszkałych przez Rusinów i Moskwicinów.

Powodem było często ich przywiązanie do tradycji – tak powstali starobrzędowcy, dyzunici ale i schizma tylawaska [ opór wobec ukrainizacji duchowieństwa].

Cerkiew rosyjska mimo że czesto pyszna to jedna żałosną miał historię. Ciekawym przykładem zapędów moskiewskich hierachów i zarazem nieroztropnych kroków było niszczenie unitów w czasach carskich i cóż im dała eparchia chełmska i gubernia chełmska - 200 tys katolików z unitów. Do dziś patriarchat Moskiewskich ba ...

Nieobyty
12 października 2018 20:50

@Mroczne tajemnice najsłynniejszego zagończyka (10 października 2018 06:48)

"Lisowczyk – wywołaniec, zbój" - to było do mnie?! Ależ Broń Boże – no jak można o coś takiego mnie podejrzewać.

Teraz przedzieram się przez Dzieduszyckiego Krótki rys dziejów Lisowczyków. [zgrabnie wstawiane przemilczenie] i nadrabiam braki w literaturze,  bo temat dziejów pułkownika i jego formacji  tak od lat gdzieś mi się pojawia. 

Co do głównego tematu mam inne spojrzenie na przebieg spraw.

To że porywczy i ambitny Lisowski acz bez znacznej fortuny – widzi swą przyszłość w służbie możnych to jest jedno. Stąd ten fatalny ciąg bunt a potem udział w rokoszu – postawił na złego konia.

Służba u drugiego Samozwańca to szkoła życia – nie tylko wojskowego ale i też polityczneg ...

Nieobyty
11 października 2018 22:23

@Mroczne tajemnice najsłynniejszego zagończyka (10 października 2018 06:48)

Staram się śledzić Pańskie wpisy i bez powodu nie zabierać głosu. Jednak mam parę uwag:

1. ….przywództwo buntu żołnierskiego w kluczowym momencie naszej historii...

Nie ma opisu podłoża bunt żołnierzy – Chodkiewicz nie miał w Inflantach ani ludzi ani zasobów do ich opłacenie a dodatkowym problem był fakt że ruchami tych szczupłych sił hetman próbował maskować problem. Mamy więc zajechanego i nie opłaconego żołnierza i to jeszcze w ciężkim terenie Liwoni i warunkach pogodowych. Cóż ten nieszczęsny udział w buncie bardzo poróżniło hetman i przyszłego pułkownika.

Tylko że trzeba zrozumieć motywację rotmistrza – jedyna droga na awans i fortunę była w szabli a tu ambitny rotmistrz  trafia na Hetmana.

Tutaj jeszcze jedna ...

Nieobyty
10 października 2018 21:54

@Smarzowski, Ranigast Max, Bank Zachodni WBK , Kevin Spacey i kaloryfery. (2 października 2018 21:47)

By rozwinąć parę tematów:

1. Wątek Heretycki [ i tu też uwaga bo blogera Jestnadzieja].

Jest coś na rzeczy w tym że – w pewnych obszarach i w czasie, pojawiają się osoby o protestanckiej proweniencji czy to w czasach II RP [Żeromski, i rzesza generałów jak Tokarzewski, Anders itd.] czy IIIRP np. Plich, Buzek. Ba nawet nisze są obsadzone dobra zmiana ma Gmyza a młodzi mieli pastora z Lublina. Ciekawa jest rola i znaczenie tych osób.

I tutaj mamy bracia Rzehak – tacy bardzo twórczy, i jak szybko są oni chowani by nie pokazywać szwów szytego nam kaftana bezpieczeństwa. Ten trop roli lutrów w ostatnim ataku jakim jest film najemnika X muzy jest bardzo istotny – spaja inwestorów, odległa ośrodki medialne i finansowe ...

Nieobyty
3 października 2018 20:45

@Smarzowski, Ranigast Max, Bank Zachodni WBK , Kevin Spacey i kaloryfery. (2 października 2018 21:47)

Drobna uwagi.

Gdy mówimy o II wojnie, częstym przypadkiem jest zachwyt np. nad jednostkami SS i niemiecką techniką i wyposażeniem. Zwraca się też uwagę na szlak bojowy jednostki oraz taktykę walki a na końcu nad morale i stylu wyszkoleniu a mniej nad sztuką strategiczną.

O czym jest ta notka o szlaku bojowym jednostki Smarzowski i jak w ogniu walk dopracowała ono swój niepowtarzany styl.

Jest jeszcze jedno powiązanie – zaplecze logistyczne – Waffen SS dostarczano nowsze wyposażanie, lepsze kadry oraz lepsze formy szkoleń [np. styl szkół podoficerskich, i dobór instruktorów]. Jak hartowała się stal – ktoś powie i dokładnie tak jest w przypadku reżysera.

I wracając do tematu - jakie jest zaplecze logistyczne dla kamarden Sm ...

Nieobyty
3 października 2018 16:24

@Der Onet czyli prawda czasu, prawda ekranu wg Smarzowskiego i Hartmana. (20 września 2018 17:14)

Janeczek nie na darmo szanuje wartości i tradycje swego pochodzenia. Wszak to chyba w tym kręgu cywilizacyjnym – gdy uprzedzę wroga o swych zamiarach jego zagłady, wszelka podłość wyrządzona nieprzyjacielowi jest etycznie usprawiedliwiona. [To jego wina że się nie bronił]

Ks. Stryczek – gdy Pan Bóg chce kogoś ukarać spełnia jego marzenia. Chciał być celebrytą to dostał ks. celebryta co chciał ….

Nieobyty
20 września 2018 20:36

@Der Onet czyli prawda czasu, prawda ekranu wg Smarzowskiego i Hartmana. (20 września 2018 17:14)

Pyta się Pan o Poznań, a ile to młodych chłopaków dorabiało sobie w Berlinie Zachodnim. Czym skorupka nasiąknie tym na starość trąci. Wystarczy popytać bo to trwało przez szereg lat. Lata temu znajoma z Poznania miała rozwód jak nakryła swego męża we własnym łożu.

Nieobyty
20 września 2018 20:23

@Der Onet czyli prawda czasu, prawda ekranu wg Smarzowskiego i Hartmana. (20 września 2018 17:14)

Ty chamie, polski chamie! Jan Hartman

..................

Co za czasy! Dżendery, zboczeńcy, pedały, liberały, Tuski, agenty ruskie! Wreszcie by kto przyszedł i zrobił z tym porządek. Kundla będą bronić, a że człowiek tu z głodu zdycha, to w dupie mają!

Oj, znam ja cię, wsi moja sielska, anielska. O, znam ja te gadki małych, zawistnych i okrutnych ciemniaków, pełnych pychy i złości na świat, cwaniaczków i chciwców, patrzących tylko swojej korzyści. Tych, co to śmiecie do lasu wywiozą, dotację wyłudzą, na podaniu o zapomogę bez wstydu nałżą, kocięta potopią, psa zastrzelą.

Zawsze święci i zadowoleni z siebie. Na spowiedzi mówią, że trochę pili, babie przyłożyli, a więcej grzechów nie ...

Nieobyty
20 września 2018 19:54

@Pierwsza wojna światowa? Konflikt Rzymu i Kartaginy cz. 2 (13 września 2018 20:24)

Polemizował bym z tezą kiedy Celtowie zostali całkowicie zepchnięci do defensywy.

- III – II pne najpierw Kartagina a potem rzymianie zaczynają podbój plemion hiszpańskich. Wojny z Celtoiberami dopinają – przejęcie Iberii i jej zasobów metarulgicznych.

II w pne podbita zostaje i Galia Cisalpina i Narbonensis [kolejne zagłębie]

Właśnie ten krótki czas szczytu stopy cywilizacji wynikał z tego że odcięto część strumienia zasilanie surowców np. z Iberii.

By to inaczej przedstawić – to jest analogia z Napoleonem – przegrana Francuskiej Kompani Wschodnioindyjskie w Indiach dała brak saletry indyjskiej na czas wojenny, czyli 40 lat wcześniej przegrano przyszłą wojną o przetrwanie Cesarstwa.

Nieobyty
16 września 2018 14:22

@Pierwsza wojna światowa? Konflikt Rzymu i Kartaginy cz. 2 (13 września 2018 20:24)

Dziękuje za miłe słowa, co do bloga nie wychodzi mi dłuższa forma. Na historycznej wersji Salonu24 jakoś nie wyszło.

Nieobyty
15 września 2018 22:14

@Pierwsza wojna światowa? Konflikt Rzymu i Kartaginy cz. 2 (13 września 2018 20:24)

1. Spójność elity jest pochodną cyklu życia imperium – to był dobrze widać z Iberii gdzie Barkidzi - tworzą strukturę wewnątrz imperium Kartaginy z uwagi na opór reszty.

Konflikt elit rzutował na wojny w Iberii.

Co do Rzymu – elity to młode wilki z kredytem w frankach [ czyli linie kredytowe na wojnę], czas gdy stado będzie się samo zagryzało dopiero nadejdzie.

Takie proste przesłanie z dzieła Johna Glubba - Cykl Życia Imperium

2. Rolę Celtów i ich regresu – widzę w przejęciu Iberii przez Rzym. Przyjmując pewną sugestię – jednym z celów kredytodawców Rzymu było naruszenie szlaków handlowych Celtów i roli kopalni Iberii.

Zresztą czy to nie jest pewien ciąg Barkidzi dokonują podboju Iberii i rekrutują ...

Nieobyty
15 września 2018 15:57

@Pierwsza wojna światowa? Konflikt Rzymu i Kartaginy cz. 2 (13 września 2018 20:24)

Wychodząc z maksym by nie mnożyć bytów bez potrzeby odwołam się do artykułu

https://kurierhistoryczny.pl/artykul/rzym-a-kartagina-tak-podobne-i-tak-rozne-potegi,396

Jest tam parę istotnych uwag odnośnie różnic w ustroju Rzymu i Kartaginy.

Tutaj dołożę swoją uwagę – mamy zderzenie dwóch bytów z tym że jeden jest na starszym etapie cyklu życia imperium. Zatem degeneracja elit sterowniczych Kartaginy [jako cecha fazy w cyklu] zderza się z elitami nowego imperium Rzymu.

Problemem dodatkowym jest inna bardzie pragmatyczna struktura Rzymu. Przykładowo system koloni wojskowych na półwyspie skutecznie obniżył poziom buntu i przejścia na stronę Hannibala podbitych plemion w czasie jego kampanii.

Możemy raczej ustalać jak rozkładała się w R ...

Nieobyty
14 września 2018 23:32

@Rosyjska Cerkiew traci Ukrainę, ale czy tylko Cerkiew? (9 września 2018 13:21)

Donbas – to naprawdę dziwna wojna. Bardzo wiele zdarzeń zaszło tam w poprzek przyjętych dla postronnych podziałów. To się zaczęło na samy początku od majdanu. To Igor Striełkow piszę że pił wtedy kawę w kawiarni [w budynku przy placu] i obserwował jak jego znajomi z Akademii [czyli kontraktowcy] też do niej wpadali. Po stronie rosyjskiej ilu znaczących przywódców i dowódców z Donbasu żyje do dziś. Striełkow i chyba jeszcze tylko jeden z Gorłówki Bies [wycofała ich bardzo wcześnie i to jedna z frakcji Kremla].

Ostatnia zlecona śmierć, rytualnie Kreml oskarża Kijów – Tylko że tam na Ukrainie ilu graczy jest przy stoliku i co ma zrobić Moskwa przyznać się że nie kontroluje gry i nie potrafi zabezpieczyć swoich aktywów. ...

Nieobyty
9 września 2018 14:33

@„Pedofilia w Kościele” czyli ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej. (26 sierpnia 2018 23:57)

Tytułem wtrętu:

W konstrukcjach politycznych niektóre osoby pełnią rolę tzw. zwornika, czyli łączą obszary, ludzi i cele w ramach ustalonej konstrukcji. Odejście fizyczne takie osoby nie niweluje ich roli zwornika i by konstrukcja była trwała przez dłuższy czas – odpowiednio zabezpiecza się nawet pamięć o zworniku. Tu w kraju taki przykładem skorodowanego zwornika jest np. Geremek, Mazowiecki.

Senator McCain – to agent imperium który miał w swym życiu przypisaną min. rolę zwornika.

Fakt że obie strony konfliktu politycznego w Polsce zabezpieczają jego pamięć świadczy o osiągniętym przez senatora stopniu agentury imperialnej.

Kolejna sprawa to ścieżka agenturalnego awansu – są to różne drogi kariery jest min. lojalności gdzie nawet w sy ...

Nieobyty
28 sierpnia 2018 17:50

@„Pedofilia w Kościele” czyli ostateczne rozwiązanie kwestii katolickiej. (26 sierpnia 2018 23:57)

Notka jest jak reportaż z frontu tylko że to jest opis fragmentu teatru działań.

Jeżeli jesteśmy w konwencji wojennej – to przypomnimy sobie wojnę domową w Hiszpanii bo to tam w praktyce ćwiczono nowe rozwiązania a dopiero potem rozpoczęła się II wojna.

Ten wstęp to próba zwrócenie uwagi na Irlandię to tam trenowano nowe metody walki z kościołem katolickim. Mija 16 lat od premiery filmu Siostry Magdalenki i szeregu kolejnych akcji. Dziś chyba widać jak bardzo pokonany i poraniony jest tam kościół.

Wypróbowane taktyczne posunięcia przeniesiono na nowy front w Ameryce. Ile lat trwało przygotowanie grunt pod atak, ile antykatolickich treści było w media i popkulturze.

Gdy rozpalono i rozhuśtano emocje prawie do białości, gdy dochodzi do pewneg ...

Nieobyty
27 sierpnia 2018 21:15

@Turbosłowiańskie szaleństwo (24 sierpnia 2018 19:53)

Za komentarz Dziękuje. I poczekam na kolejne notki.

Choć jest parę pytań np. czy Piktowie na swych terenach mieli znaczniejsze centra metarulgiczne,

Kto organizował i sterował rozwojem ośrodków mazowieckiego i świętokrzyskiego – czyli kto kreował rynek. Musieli być tam obecni kupcy rzymscy i czy mieli tam swoje interesy.

Na wysokim poziomie abstrakcji – konsorcjum rzymskich kupców rozwija w barbarium zagłębie metalurgiczne do obsług rynku poza imperium, oraz pobudza w imperium koniunkturę na broń w ramach uzbrajania barbarzyńców.

Ale nie uprzedzajmy tego co Autor będzie chciał przedstawić.

Pozdrawiam

Nieobyty
26 sierpnia 2018 22:24

@Turbosłowiańskie szaleństwo (24 sierpnia 2018 19:53)

W prowadzonych u Pana notatkach i dyskusjach nie wybrzmiał jeden temat i muszę o to zapytać teraz.

Poruszał Pan temat zagłębi hutniczych i jednego z ośrodków [jeden z kierunków Pana badań] na terenie Imperium Rzymskiego oraz Indyjskiego.

Ile był dużych centrów hutniczych na terenie Europy poza władzą Rzymu i jak jest w tym ranga Mazowieckiego oraz Staropolskiego centrum.

Czy nie był to tak że odbiorcą wytopów tych ośrodków było imperium i w jaki stopniu. Można przyjąć koncepcję że plemiona germańskie buforowały imperium od tych centrum.

Akcja powstrzymania marszu Augusta za Łabę przez dywersje w Panonii ma wtedy trochę inny wymiar.

Co do uwagi że … przez lata pokoju za limesem Germanie rozwinęli zaplecze: wzrosła liczba ludności ...

Nieobyty
26 sierpnia 2018 15:14

@Turbosłowiańskie szaleństwo (24 sierpnia 2018 19:53)

Czy aby na pewno: … Ford T nie jest w końcu pradziadem Forda Mondeo...

Kolejne model samochodów bazują na modelach poprzednich [nowa mutacja wychodzi z poprzedniej] z tym że w tym przypadku wszystkie modele są obecne na rynku tak Ford T jak i Mondeo. Równoprawnie egzystują mutacje haplogrupy R1a i bałtycko-słowianska oraz obserwowana w rejonach Tadżykistanu i nie uznaję się ludów z Azji środkowej za Słowian.

Z uwagi na skąpy materiał historyczny o wędrówkach Indoeuropejczyków oraz grup które się z nich wywodzą [to są bardziej koncepcje i teorie] obecnie próbuje się połączyć dane z stanowisk archeologicznych [czyli przyjęte kultury] z wynikami badań genetycznych oraz jakie są korelacji z daną mutację i jej migracją.

Kiedyś ...

Nieobyty
26 sierpnia 2018 10:58

@Turbosłowiańskie szaleństwo (24 sierpnia 2018 19:53)

Może od końca:

Tak to wygląda gdy brutalna polityka i skrojona pod jej potrzeby narracja historyczna konfrontuje się z nauka.

Dla mnie zachodzi odwrotna sytuacja tzn.

Wykorzystano w przeszłości szowinizm rasowy [Niemcy, ruch Syjonistyczny] i do tej pory nim się dobrze gra, ponieważ pojawiły się rysy na tym fundamencie [badania genotypu] – generuj się sztuczny szum[np. Turbosłowianie] który ma osłabić i przesterować możliwe zmiany w narracji.

Tak jak kiedyś skorupy pasowały do koncepcji Kossinny tak dziś markery DNA będą wbudowywane w odpowiednią narrację. Póki co jeszcze nie do końca wybrano modelu wbudowania. Mamy próby przemilczenie, przerysowania i ośmieszenia, wykorzystania, czyli różne dywersje informacyjne.

I tak bardzo prozaic ...

Nieobyty
26 sierpnia 2018 10:08

@Turbosłowiańskie szaleństwo (24 sierpnia 2018 19:53)

Może to obrazowo przedstawię dana haplogrupa to jak w motoryzacji dana marka aut np. Ford.

Występuje on w wielu wersjach [czyli mutacjach haplogrupy R1A1] i dziś w na terenie Polski najczęściej występuj mondeo i focus. Na świecie mamy obecnie wiele modeli fordów i może jeszcze występować Ford T obok Forda Mondeo. Trudno mówić że ford mondeo był pierwszym fordem. Zatem uwaga ... że pierwszy człowiek, u którego ta mutacja wystąpiła był Słowianinem (zresztą akurat wiemy, że nie był).. jest dla mnie gołosłowna. .

Wiemy tylko tyle że w przeszłości na danym obszarze w danej populacji pojawiła się mutacja a obecnie na terenie danej grupy społecznej występuje ona do dziś na pewnym poziomie.

I tu jest problem z haplogrupami w przeszłości na terenie obecnej Polski & ...

Nieobyty
25 sierpnia 2018 22:29

Strona 1 na 10.    Następna